Temel Çalışma Kuralları

Yardım Konusu

Temel Çalışma Kuralları

SİPARİŞ AŞAMASI VE UYGULAMA PİRENSİPLERİ

KARTVİZİT TASARIMINDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

BASKI ÖZELLİKLERİ VE TANIMLAMA

Ana Menüye Geri Dön

Vectör Hazırlık

Üretimini yaptığımız tüm kartvizit türlerinde sadece vektörel tasarımları kullanıyoruz. Bu nedenle yapmış olduğunuz çalışmaları bize vektörel olarak göndermeniz gerekmektedir. Tasarımlarınızı Corel formatında Corelx7 veya daha düşük versiyon formatlarında, Adobe çalışmalarıızda ise AI - Eps ya da Pdf formatında göndermelisiniz. Tasarımda kullanmış olduğunuz tüm logoların da orijinal ve vektörel formatta olması gerekmektedir. Jpg, Jpeg, Bmp, Psd, Png ve Tiff gibi bitmap biçimlerini önermiyoruz,  çünkü bu formatlar  logolarınızda görsel kaymalar ve netlik problemleri yaşamamıza sebeb oluyor. Vektörel olarak gönderilmeyen tasarımlar dolayısıyla oluşabilecek baskı problemlerinden firmamız sorumlu tutulamaz. 

 

Vektörel Hali
ai, eps vektör biçimleri

Resim Hali
Jpg, jpeg, bmp, psd, png, tiff gibi bitmap biçimleri

Font 

Tasarımlarınızda kullandığınız tüm yazı fontları firmamızın font arşivinde bulunamıyacağı için 
kullandığınız fontları konvertliyerek göndermeniz gerekmektedir. Bunun dışında orjinal font dosyasını da gönderebilirsiniz.

Konvertlenmiş Yazı Fontu

Konvertsiz Yazı Fontu

Renk Ayrımı

RGB formatındaki renkler ve resimler dijital ortamlarda kullanılmak üzere yayımlanmıştır. Baskı için ise CMYK formatı standarttır. Bu nedenle RGB formatındaki renk ve resimleri CMYK formatına dönüştürerek baskıya göndermelisiniz. Bu durumda bile iki format arasındaki fark sebebiyle  %10 oranında renk farklılıkları olabilmektedir. Lütfen bunu göz önünde bulundururnuz. Bu kurullara uymayan tasarımlardaki renk sorunlarından firmamız sorumlu tutulamaz.