Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekli Hususlar

Yardım Konusu

Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekli Hususlar

SİPARİŞ AŞAMASI VE UYGULAMA PİRENSİPLERİ

KARTVİZİT TASARIMINDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

BASKI ÖZELLİKLERİ VE TANIMLAMA

Ana Menüye Geri Dön

          İş dünyasının olmazsa olmazı kartvizitler firmaların vizyonunu yansıtır. Doğru tasarlanmış kartvizitin kişiler üzerinde bırakacağı ilk izlenim çok önemlidir. Kartvizit tasarımı çalıştığınız şirketin sektör içindeki yerine ve bulunduğu konuma uygun olmalıdır. Kartvizit tasarlarken öncelikle firmanın kurumsal kimlik renklerine uyulmalı, renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri unutulmamalıdır. 

 

     Eskiden kartvizit üzerinde kişi adı, şirketi, unvanı, adres ve telefon, fax no bilgileri olurdu. Ancak internet hayatımıza girdikten sonra bu bilgilere ek olarak E-posta adresi, internet adresi ve sosyal medya adresleride eklenince kartvizitin üzeride yer alacak bilgi alanları daralmaktadır. Kartın üzerinde mutlaka olması gereken bilgileri gerekli olanlarla sınırlayın. Böylece daha sade ve hedefe yönelik bir kartvizit tasarlamış olursunuz.

     Ajanslarımız ve matbaalarımız müşterilerini etkileyecek kartvizit tasarımı yapmak konusunda her zaman isteklidirler. Bu amacınıza uygun çalışmalar yapabilmeniz için imalat aşamasında bizlerle senkronize bir şekilde çalışmanız yararlı olacaktır. Sonuç hem sizi hemde müşterinizi tatmin edecektir.  Tasarımınıza başlamadan önce web sitemizde bulunan kart örneklerimizi daha dikkatli incelemenizi tavsiye ediyoruz. Kafanızdaki tüm soru işaretleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

    

Şeffaf Kartvizit Tasarımı Hakkında


     Şeffaf kartvizitlerde kullanılan materyalin şeffaf olması sebebiyle kağıt yüzeyden farklı olarak renkler netliklerini kaybetmektedirler. Çalışmalarınızı rengin kaybolma riskine göre uygulamanız gerekiyor. Çok açık tonlar kullanılırsa istediğiniz renleri alamayabilirsiniz, bu nedenle tasarımlarınızda net ana renkler kullanmayı tercih etmelisiniz. Seçtiğiniz renklerin baskıda sorun yaratabileceğini düşünüyorsanız lütfen tecrübelerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçiniz.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken husus şeffaf kartlarda baskının sadece tek bir yöne yapılabilmesidir. Bu durum tasarım ve tüm bilgilerin sadece 85x50mm ebatlarında bir alana yapılmasını zorunlu kılıyor. Müşterilerinize bu durumu anlatarak en gerekli firma bilgilerini tasarımda kullanmanızı ve böylece sade ve şık bir kartviziti elde etmenizi öneriyoruz.