Sıcak Yaldız

Yardım Konusu

Sıcak Yaldız

SİPARİŞ AŞAMASI VE UYGULAMA PİRENSİPLERİ

KARTVİZİT TASARIMINDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

BASKI ÖZELLİKLERİ VE TANIMLAMA

Ana Menüye Geri Dön

Sıcak Yaldız Baskı Tekniği

Bu sistem tüm kart modellerimize uygulanabilir. Kullanılan materyalin türüne göre uygulanacak yaldız farklılıklar gösterir. Tüm kartvizit gruplarımızda aynı tasarım içerisinde birden fazla yaldız basılabilir. Yaldız baskı tekniğinde klişe olarak adlandırılan metal bir kalıp kullanılmaktadır. Birden fazla yaldız basmak isterseniz her yaldız için farklı bir klişe kullanmamız gerekmekte ve bu kartvizitin maliyetini etkilemektedir. Lütfen bunu göz önünde bulundurunuz. Özellikle Premium kartvizit modellerimizde bu baskı tekniğini sıklıkla kullanmaktayız.

Zemin Baskıya Bir Örnek

Zemin baskı alanı maksimum 8mm dir, bu ölçü dışında istenecek yaldız baskılarında yolunmalar olmaktadır. Bu durum kartın kalitesini düşüreceği için önerilmez. 


 

Font Seçimi

Yaldız baskılarda yazı fontu seçimi çok önemlidir. Bitişik yazılar birbirine girmiş bir şekilde baskıda gözükebilir. Bu bitişik yazıların aralarını açmalısınız. Fontun çeşidine göre 7 puntodan daha küçük fontlar kullanılmamalıdır. Köşeli ve keskin karakterli fontlar kullanmaktan  mümkün olduğunca uzak durun. Oval, köşeli olmayan sans karakterli fontlar tercih edin. 

Baskı Kayma Opsiyonu

Trigromi veya spot baskıların üzerine yaldız uygulanmasında hafif kaymalar olabilir.
Tüm kartlarımızda baskı sapma oranı 0,5mm dir. Yaldız baskıları özgür bir alanda tasarlamayı tercih etmelisiniz. Yani logo üç renkden oluşuyorsa bunun 2 rengini spot baskı tek renginide yaldız baskı istiyorsanız 0,5mm kayma oranını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu kayma sağa, sola, yukarı ve aşağı her yönde olabilir. Logonun tamamını yaldız baskı tekniğiyle tasarlamanız daha doğru bir tercih olacaktır.

Yaldız Renk Seçenekleri

Yaldız renklerimiz her kartvizit gruplarında farklılıklar gösterebilir. Elimizde bulunan renklerimiz stoklarla sınırlıdır. Müşteri onayından önce lütfen satış departmanımızla iletişime geçiniz.

Stok renk guruplarımız;

Parlak veya mat gümüş, parlak veya mat altın, parlak yeşil, parlak mavi, parlak bakır, parlak magenta, parlak kırmızı, parlak lacivert, parlak hologram renklerimiz elimizde mevcuttur. 

Ekstra istemiş olduğunuz farklı bir renk varsa lütfen bize bildiriniz.  Stoklarımızda istediğiniz renk varsa yardımcı olabiliriz. Yok ise ekstra bir bedel karşılığında temin edebiliriz.